e-Dziennik

Projekty 2019/2020

Gościmy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 65308

Baśniowy Kogel-Mogel

 

Czy baśń może uskrzydlać? Oczywiście! Przekonali się o tym uczestnicy V Międzyszkolnego Konkursu Świetlic „Baśniowy Kogel-Mogel”, tym razem odbywającego się pod hasłem „Rozwiń skrzydła”. W konkursie wystartowało pięć drużyn: Zespół Szkolno-Przedszkolny ze Smołdzina, Szkoła Podstawowa z Wrześcia, Szkoły Podstawowe nr 3 i 10 ze Słupska oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 7.

Czytaj więcej: Baśniowy Kogel-Mogel

Warsztaty artystyczno-kulinarne

 

Wychowankowie świetlicy podczas zajęć plastycznych wykonali niezwykłe upominki dla Mamy i Taty. Obrazki z masy solnej zdobione kolorowym makaronem i farbami brokatowymi sprawiły dużo radości zarówno „świetlikom” jak i szczęśliwym Rodzicom. Ciekawe zajęcia przygotowane przez wychowawców świetlicy cieszyły się również dużym zainteresowaniem podczas Dnia Promocji Szkoły.

Czytaj więcej: Warsztaty artystyczno-kulinarne

Rosyjski alfabet

 

18 maja grupa świetlicowa uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych pt.: Rosyjski alfabet zorganizowanych przez Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego. Dzieci podczas spotkania poznały cyrylicę, którą porównywały z alfabetem łacińskim. Po ciekawej prezentacji multimedialnej uczniowie pomalowali kolorowanki z literkami. Niespodzianką była również projekcja bajek dla dzieci Masza i niedźwiedź oraz Lis i zając.

Czytaj więcej: Rosyjski alfabet

Ferie zimowe z „Siódemką”

 

Na dzieci, które ferie zimowe spędzały w Słupsku, czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane przez nas liczne wycieczki do miejsc kultury, edukacji i sportu w naszym mieście. Nasi wychowankowie zwiedzili siedzibę Ratusza Miejskiego oraz weszli na wieżę widokową.

Czytaj więcej: Ferie zimowe z „Siódemką”

Lekcja teatralna

 

Czym różni się kukła od jawajki? Jak wygląda muppet? Na te i inne pytania odpowiedzi poznała grupa świetlicowa podczas lekcji teatralnej. Zajęcia poprowadził aktor i reżyser Państwowego Teatru Lalki "Tęcza" - Maciej Gierłowski. Nasi uczniowie mogli spróbować swoich sił w animacji lalkami i poznali zakulisowe sekrety teatru lalek.

Czytaj więcej: Lekcja teatralna

Certyfikat "Świetlica szkolna przyjazna uczniowi"

 

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy zdobyliśmy tytuł ŚWIETLICY SZKOLNEJ PRZYJAZNEJ UCZNIOWI w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. W ramach konkursu „Baw się i ucz!” wychowawcy świetlicy zrealizowali wspólnie z wychowankami następujące zadania: 

Czytaj więcej: Certyfikat "Świetlica szkolna przyjazna uczniowi"

W świecie zwierząt

 

W ramach zajęć opiekuńczo – wychowawczych uczniowie poznali wiersze „ZOO” Jana Brzechwy. Systematycznie odbywały się w świetlicy miniwarsztaty teatralne, przygotowujące do ich recytacji. Dzieci przygotowały również makietę przestrzenną „Mini Zoo” przedstawiającą świat zwierząt widziany oczami dziecka.

Czytaj więcej: W świecie zwierząt

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com