e-Dziennik

Projekty 2019/2020

Gościmy

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 65308

„Księżniczki małe i duże, czyli po starych zamczyskach podróże”

 

Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Roszpunka, Śpiąca Królewna - te i wiele innych baśniowych postaci pojawiło się w naszej szkole 27 maja, a wszystko to za sprawą VII Międzyszkolnego Konkursu Świetlic „Baśniowy Kogel-Mogel”. Tematem tegorocznej edycji konkursu były ponadczasowe baśnie opisujące przygody tajemniczych księżniczek.

 

Wnikliwą znajomością losów tychże bohaterek musiały wykazać się reprezentacje trzech szkół podstawowych przybyłych na imprezę, a mianowicie: Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Słupsku oraz naszej szkoły. Konkurs prowadziły urocze i pełne wdzięku uczennice: Michalina Gruszka i Nikola Klepacz. Jury, w skład którego weszli opiekunowie poszczególnych grup, oceniało wiedzę uczestników na temat baśniowych księżniczek, baśniowy strój zaprezentowany przez dzieci, pracę plastyczną będącą ilustracją baśni oraz umiejętności manualne niezbędne do przeistoczenia w księżniczkę lalki z papieru. Zadania konkursowe miały urozmaiconą formę, jak: rozwiązywanie zagadek, dopasowanie imion do postaci, wskazanie ukrytych tytułów, odszukanie szczegółów oraz układanie puzzli. Nie zabrakło również konkurencji, w których należało wykazać się zręcznością, a także elokwencją połączoną z umiejętnością perswazji. Po podsumowaniu emocjonujących zmagań okazało się, że I miejsce otrzymali przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce, a II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali nagrody w postaci gier planszowych, kolorowych piłek i słodyczy. Konkurs dostarczył wszystkim niezapomnianych emocji i miłych wrażeń oraz był doskonałą formą integracji środowisk szkolnych. Niezapomniane baśnie wzbogaciły naszą wyobraźnię oraz pozwoliły uwierzyć, że z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, można wyjść bez opresji, należy tylko znaleźć właściwe rozwiązanie.

Zobacz zdjęcia

Organizatorzy: Izabela Michalak, Urszula Olender, Barbara Pieślak, Małgorzata Stecz

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com