e-Dziennik

Projekty 2019/2020

Gościmy

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 65309

W świecie klocków

  

Do ulubionych zabaw naszych kochanych „świetlików” należą układanki i gry logiczne oraz tworzenie wymyślnych konstrukcji przestrzennych z klocków różnego rodzaju. Niezwykłą popularnością cieszą się w naszej świetlicy klocki: Mega Blocks, Lego Duplo, ZOOB, Flo, Tuby Rury, klocki drewniane i 3D.

Klocki konstrukcyjne pozwalają na dowolną kombinację łączenia ich ze sobą, przy czym świetnie wpływają na koncentrację, spostrzegawczość i motorykę dzieci, stymulują kreatywne myślenie, uczą cierpliwości i skupienia oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną. W zależności od zestawu i rodzaju klocków nasi wychowankowie tworzą z nich zarówno budowle, jak i pojazdy oraz maszyny, wykorzystując je następnie do wspólnych zabaw tematycznych. Ponadto wielość różnorakich wzorów, kolorów i kształtów klocków sprawia, że nasi podopieczni wykazują się nie lada pomysłowością, którą dzielą się z kolegami, ucząc się w ten sposób współpracy w grupie oraz nabierając pewności siebie. Z przyjemnością obserwujemy ich podczas wspólnej zabawy oraz podziwiamy imponujące konstrukcje.

Wychowawcy świetlicy

Zobacz zdjęcia

 

 

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com