e-Dziennik

Projekty 2018/2019

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 59896

„Księżniczki małe i duże, czyli po starych zamczyskach podróże”

 

Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Roszpunka, Śpiąca Królewna - te i wiele innych baśniowych postaci pojawiło się w naszej szkole 27 maja, a wszystko to za sprawą VII Międzyszkolnego Konkursu Świetlic „Baśniowy Kogel-Mogel”. Tematem tegorocznej edycji konkursu były ponadczasowe baśnie opisujące przygody tajemniczych księżniczek.

 

Czytaj więcej: „Księżniczki małe i duże, czyli po starych zamczyskach podróże”

Wiosenne inspiracje

 

Wiosną w świetlicy realizowane są zajęcia plastyczno–techniczne rozwijające aktywność twórczą naszych wychowanków. Tworzenie wiosennych obrazków sprzyjało rozwijaniu zdolności, wrażliwości, wyobraźni i twórczego myślenia oraz pomysłowości i wiary we własne siły.

 

Czytaj więcej: Wiosenne inspiracje

W świecie klocków

  

Do ulubionych zabaw naszych kochanych „świetlików” należą układanki i gry logiczne oraz tworzenie wymyślnych konstrukcji przestrzennych z klocków różnego rodzaju. Niezwykłą popularnością cieszą się w naszej świetlicy klocki: Mega Blocks, Lego Duplo, ZOOB, Flo, Tuby Rury, klocki drewniane i 3D.

Czytaj więcej: W świecie klocków

Nowe gry i zabawki

 

W świetlicy mamy sporo nowych gier i zabawek, ale największą furorę robią drewniane zestawy do gry Jenga, które nasi uczniowie wykorzystują w bardzo kreatywny sposób. Drewniane wieże, zamki a nawet rekonstrukcja rzymskiego Koloseum, to dla nich pestka - czyżby już obierali kurs na politechnikę?

Czytaj więcej: Nowe gry i zabawki

Andrzejki w szkolnej świetlicy

 

Impreza andrzejkowa w świetlicy była magicznym czasem dla naszych uczniów. Dzieci posługiwały się czarami, wykorzystując wróżby takie, jak: koło podróży, mowa kwiatów, serca z imionami, zawody z kapelusza, księga symboli, kości, mowa gwiazd, tajemnica kart, kubki przyszłości. Po pełnej wrażeń zabawie na wychowanków czekał słodki poczęstunek.

 

Czytaj więcej: Andrzejki w szkolnej świetlicy

Artykuły archiwalne

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com