e-Dziennik

Projekty 2019/2020

Gościmy

Odwiedza nas 106 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 65309

Kreatywna świetlica

 

Tym razem na świetlicy szkolnej w ruch poszły nożyczki. Dzieci tworzyły własne projekty - tematyka dowolna. Jak widać na załączonych zdjęciach nasze małe Panie postawiły na modę. Powstały między innymi oryginalne torebki, kostiumy dla ulubionych postaci. Panowie z kolei wprowadzili nutkę tajemniczości wykonując modele masek. Zarówno starsi jak i młodsi wychowankowie bawili się doskonale.

Czytaj więcej: Kreatywna świetlica

Quiz o Marii Skłodowskiej-Curie

 

W dniu 25 września na świetlicy szkolnej odbyła się pogadanka o życiu i działalności naszej patronki Marii Skłodowskiej-Curie. Wychowankowie chętnie brali udział w dyskusji, na koniec został przeprowadzony quiz podsumowujący wiedzę. Najbardziej aktywne dzieci zostały nagrodzone.

 

Czytaj więcej: Quiz o Marii Skłodowskiej-Curie

„Księżniczki małe i duże, czyli po starych zamczyskach podróże”

 

Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Roszpunka, Śpiąca Królewna - te i wiele innych baśniowych postaci pojawiło się w naszej szkole 27 maja, a wszystko to za sprawą VII Międzyszkolnego Konkursu Świetlic „Baśniowy Kogel-Mogel”. Tematem tegorocznej edycji konkursu były ponadczasowe baśnie opisujące przygody tajemniczych księżniczek.

 

Czytaj więcej: „Księżniczki małe i duże, czyli po starych zamczyskach podróże”

Wiosenne inspiracje

 

Wiosną w świetlicy realizowane są zajęcia plastyczno–techniczne rozwijające aktywność twórczą naszych wychowanków. Tworzenie wiosennych obrazków sprzyjało rozwijaniu zdolności, wrażliwości, wyobraźni i twórczego myślenia oraz pomysłowości i wiary we własne siły.

 

Czytaj więcej: Wiosenne inspiracje

W świecie klocków

  

Do ulubionych zabaw naszych kochanych „świetlików” należą układanki i gry logiczne oraz tworzenie wymyślnych konstrukcji przestrzennych z klocków różnego rodzaju. Niezwykłą popularnością cieszą się w naszej świetlicy klocki: Mega Blocks, Lego Duplo, ZOOB, Flo, Tuby Rury, klocki drewniane i 3D.

Czytaj więcej: W świecie klocków

Nowe gry i zabawki

 

W świetlicy mamy sporo nowych gier i zabawek, ale największą furorę robią drewniane zestawy do gry Jenga, które nasi uczniowie wykorzystują w bardzo kreatywny sposób. Drewniane wieże, zamki a nawet rekonstrukcja rzymskiego Koloseum, to dla nich pestka - czyżby już obierali kurs na politechnikę?

Czytaj więcej: Nowe gry i zabawki

Andrzejki w szkolnej świetlicy

 

Impreza andrzejkowa w świetlicy była magicznym czasem dla naszych uczniów. Dzieci posługiwały się czarami, wykorzystując wróżby takie, jak: koło podróży, mowa kwiatów, serca z imionami, zawody z kapelusza, księga symboli, kości, mowa gwiazd, tajemnica kart, kubki przyszłości. Po pełnej wrażeń zabawie na wychowanków czekał słodki poczęstunek.

 

Czytaj więcej: Andrzejki w szkolnej świetlicy

Więcej artykułów…

  1. Artykuły archiwalne
Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com