e-Dziennik

Projekty 2019/2020

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 62483

W kręgu liryki

Ocalić od zapomnienia… 

Dnia 20 marca w sali gimnastycznej odbyły się spotkania, podczas których Uczniowie klas 0–VII zapoznali się z faktami z życia i twórczością wybranych polskich poetów. Uczniowie kl. III a i c pod kierunkiem p. Doroty Kojder-Wróblewskiej i p. Katarzyny Majek przybliżyli Kolegom młodszej grupy wiekowej sylwetki Danuty Wawiłow i Wandy Chotomskiej oraz zaprezentowali wybrane utwory.

Były recytacje, piosenki, układy taneczne z parasolkami, kolorowymi szarfami, pomponami, gitarami. Uśmiech na wielu twarzach, gorące brawa i wspólna zabawa świadczyły o tym, że przygotowane występy bardzo się wszystkim podobały.

Uczniowie kl. V a, b i VII b pod kierunkiem p. Alicji Cięciwy i p. Magdaleny Kwidzińskiej przybliżyli Kolegom starszej grupy wiekowej sylwetki Władysława Broniewskiego i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz zaprezentowali krótki montaż słowno – muzyczny, którego myśl przewodnią stanowiły słowa poety: ocalić od zapomnienia.

W końcowej części spotkań W kręgu liryki wybrane wiersze zaprezentowali Uczniowie, którzy 22 marca będą reprezentować naszą szkołę na I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Władysława Broniewskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Danuty Wawiłow (Anna Treder z kl. I c, Jonatan Froehlich z kl. II a, Oliwia Bożek z kl. III b, Wiktoria Odelska z kl. V a i Judyta Kowalska z kl. VII a). Podczas zmagań konkursowych mocno trzymamy za Nich kciuki!

Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości. 

Relacja: Alicja Cięciwa

Zdjęcia: Kamila Mieczkowska, Elżbieta Wąsowicz, Anna Orzechowska

Zobacz zdjęcia

 

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com