e-Dziennik

Projekty 2019/2020

Gościmy

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 65309

"Polskie tańce narodowe" - warsztaty w Instytucie Muzyki

 

23 maja, w ramach XVI Bałtyckiego Festiwalu Nauki, uczniowie klasy IV a wzięli udział w warsztatach tanecznych zorganizowanych przez Instytut Muzyki Akademii Pomorskiej. Zajęcia ph. "Polskie tańce narodowe" poprowadziła  Pani Katarzyna Wyporska-Wawrzczak, której towarzyszyły studentki AP. Przypomnieliśmy sobie nazwy wszystkich tańców, a kroki dwóch z nich - poloneza i krakowiaka - mieliśmy okazję poćwiczyć.

Czwartoklasiści trenowali z dużym zaangażowaniem, by na koniec wykonać układ z towarzyszeniem żywej muzyki. Akompaniament muzyczny na cztery ręce zapewniły Panie Joanna Bernagiewicz oraz Medea Berianidze, czyli duet fortepianowy Bebe Piano Duet. Bezpośrednio po warsztatach, wraz z klasami IVc i IVd, wysłuchaliśmy recitalu w wykonaniu obu Pań.

Dziękujemy serdecznie za nowe doświadczenia, zdobytą wiedzę i fantastyczne spotkanie.

Relacja: E. Wąsowicz

Zobacz zdjęcia

Obejrzyj film

 

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com