e-Dziennik

Projekty 2019/2020

Gościmy

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 65308

Zielona Kraina – Edukacja ze smakiem

 

27 marca 2019 roku uczniowie klas czwartych brali udział w warsztatach dotyczących zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia "Zielona Kraina". Warsztaty mają zasięg ogólnopolski, a ich zadaniem jest edukacja młodego pokolenia zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia. Projekt powstał z inicjatywy firm Jeronimo Martins Polska i Green Factory Holding.

Z warsztatów dzieci dowiedziały się między innymi: jak jeść zdrowo i ze smakiem, w jaki sposób przygotować pyszne potrawy ze świeżych, zielonych warzyw, dlaczego warto jeść wszystkie kasze, uprawiać sport, być aktywnym fizycznie i sięgać po słodycze na bazie naturalnych składników, bez dodatku cukru. Uczniowie samodzielnie wykonali koktajl, sałatkę i pyszny deser. Degustowali potrawy ze smakiem. Od dietetyków otrzymali w prezencie broszurkę z przepisami. Warsztaty przyniosły uczestnikom wiele pozytywnych wrażeń.

Zobacz zdjęcia

Koordynator projektu Szkoły Promującej Zdrowie

Walentyna Zarobny

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com