e-Dziennik

Projekty 2019/2020

Gościmy

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 65308

Gang Słodziaków

 

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej biorą udział w akcji „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”, która ma inspirować dzieci do codziennego czytania. W związku z tym zorganizowaliśmy w szkole Obchody Dnia Głośnego Czytania oraz przystąpiliśmy do konkursu.

Całe przedsięwzięcie było zorganizowane wg własnego pomysłu nauczycieli. W spotkaniu wzięły udział: trzy klasy pierwsze, trzy klasy drugie, jedna klasa trzecia i na specjalne zaproszenie - dzieci z oddziału przedszkolnego.

Głównym punktem było czytanie opowiadania pt. „Jeż Jerzyk” z książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków". W rolę babci oraz zwierząt z leśnej polany wcieliły się nauczycielki klas młodszych.

Po wysłuchaniu historii uczniowie mieli do wykonania zadania podsumowujące wiedzę wynikającą z treści opowiadania. Klasy pierwsze układały dom z figur geometrycznych, klasy drugie musiały stworzyć z rozsypanki wyrazowej morał: „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”, a klasa trzecia układała plan wydarzeń. Wszystkie drużyny poradziły sobie z zadaniami doskonale, a całej akcji towarzyszyła atmosfera śmiechu i zabawy.

Drugi etap konkursu polegał na przesłaniu raportów z przebiegu akcji głośnego czytania oraz prac, które samodzielnie wykonali uczniowie. Pierwszoklasiści przygotowali rysunki, drugie klasy stworzyły komiksy, a klasa trzecia pisała opowiadania. Wszystkie te prace nawiązywały do treści historii Jeża Jerzyka lub były kontynuacją przygód bohaterów. Naszą szkołę reprezentują uczniowie klasy Ic, IIa oraz IIIa.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Martyna Pendzich

Zobacz zdjęcia

 

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com