e-Dziennik

Projekty 2019/2020

Gościmy

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 65309

Tam, gdzie Kopernik się urodził… - III a b w Toruniu

 

We wtorek 13 czerwca klasy trzecie wybrały się na dwudniową wycieczkę do Torunia. Po długiej podróży autokarem, na miejscu czekała na nas pani przewodnik - Dominika Majchrzak, która zaprowadziła nas w najciekawsze miejsca Torunia. Zwiedziliśmy m.in.:

 

 

  • Rynek Staromiejski,

  •  XIII-wieczny Ratusz,

  • Krzywą Wieżę – druga, obok wieży z Pizy, najsłynniejsza Krzywa Wieża w Europie

  • Gotycką Starówkę – wpisana na listę "UNESCO"

  • Mury Obronne

  • miejsca związane z Wielkim Astronomem - Dom Kopernika, Pomnik Mikołaja Kopernika, budynki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Po zwiedzaniu miasta wyruszyliśmy do Fortu IV. Tam zjedliśmy pyszny obiad i mogliśmy rozpakować walizki. Po chwili odpoczynku zwiedziliśmy fort, poznaliśmy jego historię i posmakowaliśmy koszarowego życia. Zwiedzanie Fortu IV  to ciekawa lekcja historii. Fort IV jest przykładem doskonale zachowanego obiektu fortecznego zewnętrznego pierścienia Twierdzy Toruń z końca XIX wieku. Ponadto braliśmy udział w warsztatach wypieku piernika w Fortecznej Piernikarni, podczas których każdy własnoręcznie wypiekał piernik figuralny, oglądaliśmy prezentację multimedialną o historii piernika. Następnie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i bawiliśmy się w podchody. Po wyczerpującej zabawie udaliśmy się na kolację, a po chwili odpoczynku czekało na nas ogromne ognisko i kiełbaski.

Następnego dnia, po zjedzeniu śniadania wyruszyliśmy do Planetarium na seans pt. "Astropies Łajka". Była to opowieść przedstawiająca najodważniejszego psa w historii, który jako pierwszy zobaczył Ziemię z kosmosu.

Po seansie zostaliśmy podzieleni na trzy grupy i udaliśmy się na spacer po starówce, był również czas na zakup upragnionych pamiątek.

W południe wyruszyliśmy w rejs po Wiśle, gdzie mogliśmy podziwiać panoramę toruńskiej starówki z pokładu statku Wanda. Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się do restauracji Mc Donalds, gdzie czekały już na nas zamówione wcześniej zestawy oraz kawa dla opiekunów. :)

Na medal spisali się rodzice, którzy pomagali nam w opiece nad dziećmi. Serdecznie podziękowania dla pani Justyny Drop, pana Tomasza Nowackiego oraz pani Sylwii Cyrganowicz.

Monika Sokołowska

Zobacz zdjęcia

 

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com