e-Dziennik

Projekty 2019/2020

Gościmy

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 65309

Wielki Maraton Czytelniczy

 

Miło mi poinformować, że od następnego roku szkolnego nasza szkoła weźmie udział w WIELKIM MARATONIE CZYTELNICZYM. Jest to konkurs dla szkół z województwa pomorskiego, który ma na celu wzbudzenie zainteresowania książką jako alternatywną formą spędzania czasu oraz kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Jest adresowany dla uczniów klas I-III oraz IV-VI. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez prezydenta miasta Gdańska oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Przebieg konkursu: Na początku każdego miesiąca (od września do kwietnia) opiekun maratonu (bibliotekarzUśmiech) informuje uczniów biorących udział w maratonie, jaką książkę należy przeczytać. Książka ta nie jest lekturą. Pod koniec każdego miesiąca maratończycy piszą test konkursowy ze znajomości czytanej książki. Za każde poprawnie wykonane zadanie uczestnik otrzymuje punkt. Po każdym teście szkolny opiekun informuje organizatorów o liczbie punktów zdobytych przez uczniów biorących udział w maratonie. Po weryfikacji, na przełomie maja i czerwca komisja ogłasza listę nazwisk laureatów, finalistów i osób wyróżnionych.
Zainteresowane osoby proszę o zgłaszanie się do biblioteki.  
Żarna Małgorzata
Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com