e-Dziennik

Projekty 2019/2020

Gościmy

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 65309

Motyle w bibliotece

 

W szkolnej bibliotece zaroiło się od kolorowych motyli, a wszystko za sprawą konkursu plastycznego. Prace oceniane były przez jury uczniowskie w trzech kategoriach wiekowych. Komisja w składzie: Julia Cichosz, Michalina Gruszka, Natalia Zganiacz (VI a) przyznała następujące miejsca:

Czytaj więcej: Motyle w bibliotece

Pasowanie na czytelnika

 

W grudniu uczniowie pierwszej klasy zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści zostali zapoznani z regulaminem wypożyczalni, zasadami zachowania się w bibliotece, wysłuchali "próśb" książki, a potem z "czarodziejskiej" skrzyni wybierali rekwizyt i musieli podać tytuł baśni lub wiersza, z którym on się kojarzy.

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika

Mój pluszowy miś

 

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka ogłosiła konkurs plastyczny dla uczniów klas 0- III pt. "Mój pluszowy miś". Jury (wychowawcy świetlicy) przyznało następujące nagrody:

 

Czytaj więcej: Mój pluszowy miś

Październik miesiącem bibliotek szkolnych

 

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkolnej bibliotece odbyły się zajęcia czytelnicze dla uczniów z oddziału przedszkolnego. Dzieci wysłuchały baśni "Złotowłosa i trzy niedźwiadki", a następnie pokolorowały ilustracje do przeczytanego tekstu.

 

Czytaj więcej: Październik miesiącem bibliotek szkolnych

Dzień Misia

 

27 listopada 2015 r. w oddziale przedszkolnym świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci dowiedziały się skąd wywodzi się to święto. Z ciekawością wysłuchały książki A. A. Milne pt. "Kubuś Puchatek" Były zagadki, wspólne zdjęcia, taniec z balonami, oglądanie bajek o misiach oraz wielkie rysowanie. Wszystkim bardzo się podobało. Przedszkolaki obiecały, że wspólnie z paniami jeszcze nie raz odwiedzą szkolną bibliotekę. 

{gallery}galerie/001/036dzienmisia{/gallery} 

Wyjście z klasą III b na zajęcia czytelnicze do herbaciarni Filar't

 

Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie z klasy III b wybrali się na zajęcia czytelnicze do herbaciarni Filar't. Dzieci wysłuchały fragmentów książki pt. "Aksamitny królik" opowiadającej o losach zabawek oraz delektowali się smakiem wybornej, rozgrzewającej owocowej herbaty.

{gallery}galerie/001/031filart{/gallery}

Pasowanie na czytelnika

 

20 listopada 2015 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Dzieci dowiedziały w jaki sposób należy szanować książki, poznały regulamin biblioteki, uczestniczyły w zabawach i konkursach potwierdzających ich gotowość do bycia pełnoprawnym czytelnikiem. Na zakończenie wypożyczyły swoją pierwszą książkę i zostały obdarowane zakładkami. 
 
Żarna Małgorzata
{gallery}galerie/001/035pasowanieczytelnik{/gallery} 
Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com