e-Dziennik

Projekty 2019/2020

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 63570

Healthy eating

 

Zdrowe odżywianie – ciekawy temat i doskonała okazja, by na zajęciach języka angielskiego w klasie 2 powtórzyć poznane dotychczas słownictwo i dowiedzieć się, dlaczego poszczególne produkty są ważnym elementem naszej diety. Healthy eating: ile jeść i co jeść, pięć zakodowanych kolorystycznie grup żywieniowych, komponowanie zdrowego talerza – wszystko to omówiliśmy z pomocą kolorowego plakatu.

Pojawiły się nowe słowa np. fruit and vegetables (owoce i warzywa) protein (białko), dairy (nabiał) i... najtrudniejsze carbohydrates (węglowodany). Omawiając to, co jest na talerzu przypomnieliśmy sobie przy okazji kolory, a potem poklasyfikowaliśmy wszystkie produkty. Carrots? Green group. Spaghetti? Yellow group. Fish? Pink group. Milk? Blue group.

Zanim przeszliśmy do ćwiczeń, wspólnie stworzyliśmy kolorystyczny „klucz” do zadania, wykorzystując do tego celu monitor interaktywny. W indywidualnej pracy z zeszytem ćwiczeń towarzyszyła nam piosenka The fruit and veg fandango.

Zobacz zdjęcia

E. Wąsowicz

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com