e-Dziennik

Projekty 2019/2020

Gościmy

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 61760

Ferie Zimowe z Siódemką

 

Na uczestników tegorocznych Ferii Zimowych z Siódemką czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów w pierwszym tygodniu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane przez nas liczne wycieczki do miejsc kultury, edukacji i sportu w naszym mieście.  

Historię naszych przodków oraz pradawne dzieje zgłębialiśmy podczas zajęć edukacyjnych w Muzeum Pomorza ŚrodkowegoWiele emocji dostarczyła nam zabawa „Pod piracką banderą” polegająca na: poszukiwaniu skarbu według mapy, własnej charakteryzacji pirackiej oraz „bitwie morskiej”. Na warsztatach artystycznych w Pracowni Ceramicznej „Ceramikarnia” oraz w Muzeum Pomorza Środkowego dzieci poznały techniki lepienia, metody suszenia, malowania i szkliwienia gliny oraz stworzyły płaskorzeźby z kolorowej masy solnej. Tajniki przygotowania ulubionej pizzy odkryliśmy w trakcie warsztatów kulinarnych w Restauracji Va Bene, zakończonych smakowitą przekąską. Nieodłącznym elementem ferii były gry i zabawy sportowe organizowane w Ośrodku Sportowo- Rekreacyjnym im. T. Gwiżdża, w sali zabaw „Planeta VIP” oraz w parkach miejskich. Niezapomnianych przeżyć dostarczył wszystkim seans premierowy w Multikinie, podczas którego ulubieni bohaterowie ze świata nieustraszonych Wikingów porwali nas w niesamowitą podróż na smoczych grzbietach. Dzięki ostatniej części cyklu „Jak wytresować smoka” dowiedzieliśmy się, na czym polega istota prawdziwej przyjaźni oraz jak ważny jest szacunek do natury i jej praw. Uczestnictwo w feriach zimowych dostarczyło dzieciom wiele zadowolenia i miłych wrażeń oraz zintegrowało dzieci z młodszej i starszej grupy wiekowej.

Zobacz zdjęcia

Organizatorzy Ferii Zimowych z „Siódemką”:

Izabela Michalak

Urszula M. Olender

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com