Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek

Dnia 9 listopada 2018 r. odbył się uroczysty apel z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w którym uczestniczyła cała Społeczność naszej szkoły. Na apel złożył się montaż słowno-muzyczny, który przybliżył historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i na 123 lata zniknęła z map świata. Galowe stroje, okolicznościowe plakaty wykonane przez Uczniów klas starszych, taniec Dziewczynek z kl. III a, słowa wierszy i piosenek stworzyły uroczysty, odświętny nastrój.

Punktualnie o godz. 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. W ten sposób uczciliśmy pamięć i złożyliśmy hołd wszystkim Polakom, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny i oddali swoje życie, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce i cieszyć się życiem oraz pięknem otaczającego nas świata.

Mimo trudnego tematu wszyscy w skupieniu wsłuchiwali się w wypowiadane słowa i swoją postawą dowiedli, że potrafią właściwie odebrać trudne, patriotyczne treści.

Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu uroczystości.

Alicja Cięciwa

Śpiewanie hymnu - film