e-Dziennik

Projekty 2019/2020

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 64072

Skarbnica Baśni i Legend Polskich

 

Książę Krak i księżniczka Wanda, królowa Jadwiga i książę Popiel, smok wawelski oraz złota kaczka - to niektóre z legendarnych postaci, jakie pojawiły się w naszej świetlicy dnia 12 maja. Tego dnia bowiem odbył się w naszej szkole IV Międzyszkolny Konkurs Świetlic „Baśniowy Kogel-Mogel”.

Organizatorkami imprezy były wychowawczynie świetlicy: Izabela Michalak, Urszula Olender oraz Małgorzata Stecz. Drużynę z naszej szkoły przygotowała Anna Gliszczyńska. Tematem tegorocznej edycji konkursu były baśnie i legendy polskie, których wnikliwą znajomością musiały wykazać się reprezentacje sześciu słupskich szkół podstawowych przybyłych na imprezę, a mianowicie: SP nr 1, SP nr 3, SP nr 6, NSP nr 7, SP nr 8 oraz SP nr 10. Konkurs prowadziła pełna wdzięku i uroku uczennica klasy V a - Natalia Zganiacz. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować baśniowy strój, rekwizyt i scenkę, jak również wykonać ilustrację do wybranej legendy polskiej. Pytania dotyczące treści podań miały urozmaiconą formę, jak: dopasowanie tytułu do postaci, rozsypanka wyrazowa, poprawianie błędów w tytułach z chochlikiem, rozwiązywanie zagadek i krzyżówki z hasłem, kuferek z rekwizytami oraz układanie puzzli.

Po podsumowaniu emocjonujących zmagań okazało się, że I miejsce otrzymali przedstawiciele SP nr 10, II miejsce zajęła SP nr 1, na III miejscu uplasowały się SP nr 6 oraz 8, a drużyna z naszej szkoły zdobyła wyróżnienie. Konkurs dostarczył wszystkim niezapomnianych emocji i miłych wrażeń oraz był doskonałą formą integracji środowisk szkolnych. Rodzime baśnie i legendy pozwoliły nam uwierzyć, że cudowne rzeczy dzieją się nie zawsze w tajemniczej, dalekiej krainie za siedmioma górami, za siedmioma rzekami, ale i na bliskiej ojczystej ziemi.

Wychowawcy świetlicy

{gallery}galerie/001/103kogel{/gallery}   

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com